Zobacz nasze realizacje


Klimatyzacja w serwerowni Urzędu Miasta Skierniewice

Obecny rozwój technologii oraz dostępu do informacji wymusza na każdej firmie oraz instytucjach publicznych przechowywanie i udostępnianie niezliczonych ilości danych elektronicznych w postaci dokumentów, zdjęć, arkuszy kalkulacyjnych i innych plików jakie w każdej chwili musza być dostępne dla pracowników.

Bezpieczny i stały dostęp może zapewnić posiadanie wynajętej przestrzeni do przechowywania danych tzw (data center), co jest rozwiązaniem drogim i dla małych firm nieopłacalnym. Drugim rozwiązaniem jest wyposażenie jednego z pomieszczeń w firmie w odpowiednie urządzenia. Drugie rozwiązanie pozwala nam posiadanie własnej, profesjonalnie zaprojektowanej i zarządzanej serwerowni. Taka inwestycja mimo wysokich kosztów na początku będzie tańsza w dłuższej perspektywie czasowej.

Serwerownia to specjalnie wydzielone pomieszczenie w firmie, często z kontrolą dostępu.
W pomieszczeniu tym znajdują się komputery dostarczające dane pracownikom firmy 24h na dobę. W serwerowniach dodatkowo zawsze znajdują się inne elementy infrastruktury informatycznej firmy.

W celu utrzymania ciągłości pracy urządzeń stosuje się dwa (lub więcej) źródła zasilania serwerowni oraz systemy zasilania awaryjnego UPS. Tak specyficzne miejsce w każdej firmie musi posiadać swój specyficzny mikroklimat .

W pomieszczeniu dla poprawnej pracy urządzeń powinna być zachowana odpowiednia wilgotność i temperatura powietrza. Dlatego podstawowym elementem wyposażenia każdej serwerowni jest odpowiednio skonfigurowana klimatyzacja. Takie zadanie postawił przed nami Urząd Miasta w Skierniewicach.


Zalecana temperatura powinna mieścić się w przedziale między 20 a 21°C, podczas gdy wilgotność powietrza powinna wynosić około 45÷50%. 
By nasz system spełnił tak rygorystyczne parametry pracy zastosowaliśmy dwa klimatyzatory marki "Vivax" z serii R-Design. 
Urządzenia dzięki zastosowanej automatyce pracują w trybie "turnusowym". Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie właściwej temperatury nawet w przypadku awarii któregoś z klimatyzatorów.

Montaz klimatyzacji w serwerowni urzedu miasta w Skierniewicach